Interiéry

Byt, Petržalka City, Bratislava

Moderný návrh interiéru bytu v svetlých farbách

Interiér bytu v projekte Petržalka City je ladený v svetlých farbách a prevláda hlavne biela. Farebná kombinácia je nadčasová a zároveň moderná. Menej tradičným prvkom je sivá laminátová podlaha. 
Najväčším orieškom pre bytového architekta pri návrhu interiéru bolo dispozičné rozvrhnutie obývačky s kuchyňou aj s pracovným kútikom a pianom.

Sedačka uprostred obývačky

Keďže klient chcel v obývačke vytvoriť pracovný kút, rozhodli sme sa umiestniť sedačku doprostred. Za ňou tak vznikol ešte priestor, kde sme umiestnili pracovný stôl a piano.


Kuchynský ostrov s jedálenským stolom

Ostrov v kuchyni sme umiestnili do prostried priestoru a prepojili ho so stolom. Vzniklo tak optické predelenie obývačky s kuchyňou. Ostrov s jedálenským stolom tak vyčleňuje, kde končí kuchyňa a začína obývačka.

Obývačková stena navazuje prirodzene na kuchynskú časť a plynule prechádza do chodby. Jednotlivé časti nábytku sú rozčlenené materiálmi a tvarovaním, aby súviseli s funkciou.


Čiernobiela spálňa

Spálňu chcel majiteľ v čiernobielej kombinácii. V spálni sme navrhli koženú čalúnenú posteľ, ktorá je podsvietená. Podsvietenie postele vytvára dojem levitácie.

Krémová kúpelňa s čiernou

V kúpelni sme použili kombináciu čierných a krémových obkladov. Vnikol tak príjemný kontrast a zároveň kúpelňa ladí so zvyškom bytu. V kúpelni je umiestnená aj práčka so sušickou, ktoré sú schované za roletou.

Pin It