Interiéry

Interiér

Dom, Bánovce nad Bebravou

Moderný minimalistický interiér 

Majitelia domu nás oslovili s prosbou o návrh spodného podlažia rodinného domu. Veľká rozloha, štýl architektúry a velkolepo navrhnuté priestory si priam pýtali minimalistické riešenie interiéru. Ako základ sme zvolili bielu v kombinácii s nadčasovým dubom a kontrast sme vytvorili čiernou farbou. Použité boli hlavne prírodné materiály.  
  Veľká dizajnová obývačka
 
Krb a miesto pre drevo na kúrenie  sú obložené čiernym mramorom. Stena pri schodisku je takztiež v čiernom tóne, použitá tu je ale čierna bridlica. Taktiež zaujímavé moderné zábradlie je v čiernej farbe. Klienti si priali v celom byte dlžbu, tak sme zvolili nenáročnú, ľahko udržiavateľnú stredne sivú dlažbu so vzhľadom kameňa. Na nábytku je použitá kombinácia bielej lesklej, dubová dýha a čierna matná farba. Obývaciu časť krásne doplňuje koženná sedačka v prírodnej krémovej farbe.
 Hnedá kožená sedačkaLuxusná obývačka - čierna a biela s hnedou sedačkou

Obojstranný krb uprostred

Umiestnenie krbu uprostred priestoru nám umožnilo použitie obojstrannej krbovej vložky. Teplo a oheň z krbu si tak môžu majitelia užiť aj v kuchyni. Krb je obložený čiernym mramorom emperador. 

Obývačka s krbom

Čierne svietidlá

Čierne svietidlá sú dokonalým doplnkom v bielom minimalistickom interiéry. Čierna farba na veľkých bielych plochách vytvára pekný kontrast, ktorý pritiahne pohľad. 

Priestranná obývačka s krbom
Barový pult s visiacimi svietidlami Emibig Dex

Zaujímavé moderné osvetlenie

Príjemným a zaujímavým  prvkom, ktorý sme oprášili z našich dávnych návrhov sú v sadrokartóne vytvorené čierne žlaby na zapustené svietidlá. Jedálenský stôl a konferenčný stolík majú na mieru zváranú podnož, nastriekanú do čiernej matnej farby. Zaujímavé moderné visiace svietidlá dodávajú interiéru svojského moderného ducha. Použitie zaujímavého osvetlenia dokáže dodať interiéru štýl.
 Moderná biela kuchyňa

Nad barovým pultom sú použité svietidlá Emibig Dex 1 v triagonálnom dizajne. Nad jedálenským stolom sú visiace svietidlá Aldex Moderno II. Použité svietidlá majú netradičný dizajn, ale aj výbornú svietivosť.

 
Čierný barový pult v kuchyniDizajnová biela kuchyňaJedálenský stôl so svietidlami Aldex Moderno

Dizajn chodby

Chodba je farebne a materiálovo zladená so zvyškom domu. Zapustené bodovky v žlabe a zaujímavý sadrokartónový podhľad robia chodbu veľmi vizuálne atraktívnou. Na stenách je bridlicový obklad v kombinácii s drevenými skriňami, posedením a so zamaskovaným vstupom do šatníka. Dvere do miestností na opačnej strane majú dubovú zárubňu až ku stropu a dub pokračuje aj na strope, čo je daľším zaujímavým prvkom.

Luxusná chodbaLuxusná chodba

Byt, Petržalka City, Bratislava

Moderný interiér bytu v svetlých farbách

Interiér bytu v projekte Petržalka City je ladený v svetlých farbách a prevláda hlavne biela. Farebná kombinácia je nadčasová a zároveň moderná. Menej tradičným prvkom je sivá laminátová podlaha. 
Najväčším orieškom bolo dizpozičné rozvrhnutie obývačky s kuchyňou aj s pracovným kútikom a pianom.

Sedačka uprostred obývačky

Keďže klient chcel v obývačke vytvoriť pracovný kút, rozhodli sme sa umiestniť sedačku doprostred. Za ňou tak vznikol ešte priestor, kde sme umiestnili pracovný stôl a piano.


Kuchynský ostrov s jedálenským stolom

Ostrov v kuchyni sme umiestnili do prostried priestoru a prepojili ho so stolom. Vzniklo tak optické predelenie obývačky s kuchyňou. Ostrov s jedálenským stolom tak vyčleňuje, kde končí kuchyňa a začína obývačka.

Obývačková stena navazuje prirodzene na kuchynskú časť a plynule prechádza do chodby. Jednotlivé časti nábytku sú rozčlenené materiálmi a tvarovaním, aby súviseli s funkciou.


Čiernobiela spálňa

Spálňu chcel majiteľ v čiernobielej kombinácii. V spálni sme navrhli koženú čalúnenú posteľ, ktorá je podsvietená. Podsvietenie postele vytvára dojem levitácie.

Krémová kúpelňa s čiernou

V kúpelni sme použili kombináciu čierných a krémových obkladov. Vnikol tak príjemný kontrast a zároveň kúpelňa ladí so zvyškom bytu. V kúpelni je umiestnená aj práčka so sušickou, ktoré sú schované za roletou.

Haus Cafe, Bánovce

Dizajnová kaviareň

Keď nás majitelia kaviarne oslovili ohľadom návrhnu, mali už celkom jasné predstavy o štýle, farbách a detailoch kaviarne. Chceli vytvoriť moderný priestor s dizajnovým nábytkom, s lavicovým sedením na mieru, s možnosťou usporiadať stoly do jedného väčšieho pre firemné akcie. Z pôvodných priestorov chceli majitelia zachovať iba dlažbu na podlahe, všetko ostatné sme navrhovali nové.

Čalúnené lavice v kaviarni

Patchwork kreslá

Priestor je navrhnutý v odtieňoch sivej a hnedej, aby ladil k existujúcej dlažbe. Okrová sedačka a farebné patchworkové kreslá príjemne oživujú celú kaviareň.

Patchwork kreslá v kaviarni

Tabuľa na stene

Jednú stenu sme vyhradili pre kriedovú tabuľu, kde personál píše ponuku. Tabuľa je viditeľná z celej kaviarne a umiestnená hneď oproti vstupu.

Tabuľa na stene v kaviarni

Medené svietidlá

Použili sme visiace medené svietidlá, ktoré sú farebným doplnkom k pôvodnej dlažbe v tehlovej farbe. Na osvetlenie sme ešte použili industriálne svietidlá a prisadené sklenené bodovky.

Medené svietidlá v kaviarni Drevený paraván

Držiak na víno

V kaviarni sme navrhli aj netradičný držiak na víno, kde vystavujú výber z ponuky. Vedľa držiaka na víno sme navrhli ešte nástenný stojan na časopisy.

Držiak na víno Dizajnová kaviareň
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4