Architektúra

Architektúra

Radi sa venujeme architektonickým štúdiam. Vieme Vám zabezpečiť štúdiu aj kompletný projekt pre stavebné povolenie, či realizačný projekt.
Dom vo svahu Bánovce nad Bebravou

Dom vo svahu

Moderný dom vo svahu s plochou zelenou strechou

Tento moderný dom sa nachádza pri Bánovciach nad Bebravou na krásnom rozľahlom pozemku uprostred ovocných stromov.
Celý dom je orientovaný vzhľadom na svetové strany. Veľkosť okien a ich tvar je daná tepelnými ziskami a stratami a výhľadom. Všetky obytné miestnosti sa nachádzajú vo vrchnej časti domu. Dom je čiastočno podpivničený a spodné priestory sú navrhnuté ako dielňa, garáž, technická miestnosť a sklad.

Biobazén

Pri južnej terase sme navrhli biobazén. Je to typ bazéna, ktorý nepotrebuje chémiu. Čistenie vody prebieha prírodným spôsobom. Nazýva sa aj kúpacie jazierko. 

Zelená strecha

Vzhľadom na to, že sa bude využívať aj strecha domu a zároveň aj kvôli energetickej úspore sme sa rozhodli použiť zelenú strechu, ktorá je nielen estetická, ale dokáže ušetriť veľa energie v lete aj v zime.

Strešná terasa

Keďže má dom krásny výhľad na všetky svetové strany rozhodli sme sa navrhnúť aj strešnú terasu. Aby bolo možné strešnú terasu využívať plnohodnotne je prestrešená a vedie na ňu malý výťah na potraviny z kuchyne.
Strecha zo strešnej terasy má navrhnutý presah, ktorý sme presne určili aby chránil okná pred letným slnkom a zároveň pustil zimné slnko do domu.

Návrh terénnych úprav

Pri návrhu domu sme pracovali s reálnymi výškami podľa zamerania geodetom.  Tvar pozemku sme navrhli tak, aby bolo možné ho celý prejsť malým traktorom, keďže pozemok má rozlohu 4000m2. Všetky zdravé stromy sme nechali bez porušenia. Dom a cestičky sme umiestnili tak, aby sa všetky stromy zostali. 

Shou-sugi-ban

Suterén domu je obložený opaľovaným drevom Shou-sugi-ban, ktoré je trvácne a zároveň veľmi estetické.
Moderný bungalov

Moderný bungalov

Moderný bungalov so sedlovou strechou

Aj malý jednopodlažný dom so šikmou strechou môže byť moderný a dizajnový. Tento dom sme navrhli funkčne, esteticky a minimalisticky. 
Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou

Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou

Rekonštrukcia starého rodinného dvojdomu v Bánovciach nad Bebravou

Naša úloha architektov špecializujúcich sa na rekonštrukcie bola jasná - citlivo prinavrátiť domu jeho pôvodnú krásu. Dom mal pôvodne krásnu historickú fasádu, ktorá prešla rokmi rôznými úpravami. A navyše bola poškodená nevhodným náterom, ktorý narušil difúznu priepustnosť fasádnej omietky. Vlhkosť z interiéru bola zastavená náterom a zostávala v omietke. Omietka sa začala odúvať a opadávať.
Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou

Pôvodný stav.

Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou

Vizualizácia.

Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou
Rekonštrukcia rodinného domu, Bánovce nad Bebravou

Rodinný dom, Bánovce nad Bebravou

Štúdia rodinného domu v Bánovciach

Rodinný dom sme navrhli na mieste starej hospodárskej budovy. Z ktorej sme zachovali aj zopár miestností a garáž.  Drevohliníkové okná sme skombinovali s dreveným obkladom na fasáde. Vonkajšie žalúzie sme farebne zladili s drevom na oknách. Vjazd do garáže aj spevnené plochy okolo domu sú z lešteného betónu. V kombinácii s bielou fasádou a drevom je to nadčasová a praktická kombinácia.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4