Architektúra

Architektúra

Radi sa venujeme architektonickým štúdiam. Vieme Vám zabezpečiť štúdiu aj kompletný projekt pre stavebné povolenie, či realizačný projekt.
Dom vo svahu Bánovce nad Bebravou

Dom vo svahu

Pasívny dom vo svahu s plochou zelenou strechou

Tento moderný dom sa nachádza pri Bánovciach nad Bebravou na krásnom rozľahlom pozemku uprostred ovocných stromov.
Celý dom je orientovaný vzhľadom na svetové strany. Veľkosť okien a ich tvar je daná tepelnými ziskami a stratami a výhľadom. Všetky obytné miestnosti sa nachádzajú vo vrchnej časti domu. Dom je čiastočno podpivničený a spodné priestory sú navrhnuté ako dielňa, garáž, technická miestnosť a sklad.

Biobazén

Pri južnej terase sme navrhli biobazén. Je to typ bazéna, ktorý nepotrebuje chémiu. Čistenie vody prebieha prírodným spôsobom. Nazýva sa aj kúpacie jazierko. 

Zelená strecha

Vzhľadom na to, že sa bude využívať aj strecha domu a zároveň aj kvôli energetickej úspore sme sa rozhodli použiť zelenú strechu, ktorá je nielen estetická, ale dokáže ušetriť veľa energie v lete aj v zime.

 

Posuvné okenice

Dom sme navrhli ako pasívny s maximálnym ohľadom na úsporu energií, preto sme sa rozhodli pre okenice, ktoré dokážu zatieniť pred slnkom a zároveň aj zabezpečia dodatočnú tepelnú izoláciu.

Strešná terasa

Keďže má dom krásny výhľad na všetky svetové strany rozhodli sme sa navrhnúť aj strešnú terasu. Aby bolo možné strešnú terasu využívať plnohodnotne je prestrešená a vedie na ňu malý výťah na potraviny z kuchyne.
Strecha zo strešnej terasy má navrhnutý presah, ktorý sme presne určili aby chránil okná pred letným slnkom a zároveň pustil zimné slnko do domu.
 

 

Návrh terénnych úprav

Pri návrhu domu sme pracovali s reálnymi výškami podľa zamerania geodetom.  Tvar pozemku sme navrhli tak, aby bolo možné ho celý prejsť malým traktorom, keďže pozemok má rozlohu 4000m2. Všetky zdravé stromy sme nechali bez porušenia. Dom a cestičky sme umiestnili tak, aby sa všetky stromy zostali. 
 

Shou-sugi-ban

Suterén domu je obložený opaľovaným drevom Shou-sugi-ban, ktoré je trvácne a zároveň veľmi estetické.
  

 

Garáž pod domom

Umiestnenie domu vo svahu sme využili na čiastočne podpivničenie domu. V polovici suterénu sa nachádza garáž pre 2 autá, kosačku, bicykle a záhradné náradie. Druhá polovica suterénu je rozdelená na dielňu a fitness. 
 
Luxusný dvojpodlažný dom s bazénom

Luxusný dom

Luxusný dvojpodlažný dom s bazénom

Tento luxusný dvojpodlažný dom je  navrhnutý v štýle modernej klasiky, ktorá neomrzí. Dom sme navrhli podľa požiadavky klienta, aby nebol minimalistický ale aby kombinoval moderné s minulosťou. Farebnosť domu je inšpirovaná Haussmannovou prestavbou Paríža. Je stáročiami overená kombinácia farieb. Základom je fasáda pieskovej farby a sivé okná.
  Luxusný dvojpodlažný dom s bazénom

Dom s balkónom

Tento dom má navrhnutý balkón smerom na krásny výhľad, ktorý je prístupný priamo z obývačky. Pod balkónom sa nachádza presklená veranda a vstup do domu. Nad balkónom je štít v klasickom dizajne, čo podporuje luxusný klasický dizajn. 
 
 

Dom vo svahu

Tento krásny dvojpodlažný dom je umiestnený v prudkom svah, čo poskytuje obyvateľom domu krásny výhľad a viacej súkromia. Bola to však pre nás výzva, ako dom koncipovať, aby sa v ňom dobre bývalo.
  Dom vo svahu
 
Dom vo svahu
 

Bazén pri dome

Luxusný dom si žiada samozrejme aj bazén, ktorý dodá vyšší komfort bývania a trávenia voľného času a zároveň zvyšuje cenu nehnuteľnosti. Bazén sme umiestnili pri spodnom podlaží, kde nie je viditeľný od susedov a poskytuje tak maximálne súkromie.
 
Bazén pri dome
 

Terasa na juh

Z južnej strany sme navrhli veľkú terasu prístupnú z kuchyne a jedálne. Terasa je orientovaná tak, aby z nej bol tiež pekný výhľad, a zároveň aby mali majitelia domu súkromie.
  Terasa na juh
Moderný bungalov

Moderný bungalov

Moderný bungalov so sedlovou strechou

Aj malý jednopodlažný dom so šikmou strechou môže byť moderný a dizajnový. Tento dom sme navrhli funkčne, esteticky a minimalisticky. 
Dom Minimal

Dom Minimal

Jednopodlažný minimalistický dom

Tento dom sme navrhli aby vytváral maximálne súkromie. Od ulice je takmer uzatvorený a bez okien. Dom má vysoké stropy a veľkú podlahovú plochu.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4