Interiéry

Dom Bánovce

Luxusný interiér domu s vysokým stropom

Interiér domu v Bánovciach vyniká vysokým stropom a luxusnými materiálmi. Veľký presvetlený priestor umožnil použitie čiernej farby a šedého kameňa v kombinácii s drevom. V celom interiéri je použitá biela veľkoformátová dlažba. 

Čiernobiela obývačka

V obývačke je dominantná veľká stena za sedačkou, na ktorej sme použili veľkoformátovú tapetu,  takzvaný mural. 

Obývačka spojená s kuchyňou

Štandardnou požiadavkou v súčasných rezidenčných interiéroch je spojená obývačka s kuchyňou. Tak to bolo aj v tomto dome. Pre je samozrejmou voľbou zladenie materiálov v celom priestore. Kuchyňa a ostatný nábytok tak musia byť vyrobené namieru, aby mohli byť z rovnakého materiálu.

Krb v obývačke

Dominantným prvkom v obývačke je krb, ktorý je  umiestnený oproti sedačke a je obložený umelým kameňom. Nad krbom je umiestený televízor. A okolo televízora vznikli ešte malé úložne priestory.

Čierna kuchyňa

Vysoká časť kuchyne nadväzuje na obloženie steny v chodbe. Celý prvok je vytvorený z dýhy namorenej načierno.

Skryté kuchynské spotrebiče

V kuchyni sme použili kovanie, ktoré nám umožnilo skryť spotrebiče do skrinky. Spotrebiče tak môžu zostať zapojené v elektrike a keď sa nepoužívajú skrinka sa zatvorí a kuchyňa vyzerá uprataná.

Dizajnové zaoblené schodisko

Dom sa nachádza na rôznych úrovniach preto vznikla potreba tieto úrovne prepojiť schodiskami. Snažili sme sa vytvoriť schodisko, ktoré by bolo nielen funkčné aj estetický prvok v dome.

Podsvietené schody

Aby sme zvýraznili tvar schodiska, rozhodli sme sa ho podsvietiť. V zaoblenom dizajne sú je aj madlo a taktiež kvetináč.

Dizajn predsiene

Vo vstupnej chodbe je čierne obloženie stien so skrytými dverami do wc a do šatníka. Samozrejmosťou je zrkadlo, lavica na sedenie a polica na kľúče.

2. VERZIA

Pre klientov sme zhotovili aj druhú verziu návrhu, ktorá bola menej organická a viacej hranatá. Táto verzia sa aj realizovala. Nižšie sú fotky z realizácie.
   

 

 

 

 

 

 

Vizualizácie druhej verzie


 

 
Pin It