Interiéry

Byt Slavín

Veľkometrážný byt pod Slavínom

Návrh tohto interiéru sme začali kompletným zameraním skutkového stavu a následne niekoľkými návrhmi dispozičných riešení. Pôvodný byt mal síce veľku podlahovú plochu ale nevyhovoval požiadavkám klientky ani súčasnej dobe.  V byte sme vytvorili obývačku s kuchyňou aj malú komoru, hneď pri kuchyni, hneď pri vstupe sme navrhli šatník, ďalej dve detské izby a spálňu. Spálňa má vlastnú kúpeľňu a šatník, aby mala klientka dostatočný komfort. Dve detské izby pre dcéry majú každá svoj walk-in šatník.

Obývačka s krbom

Keďže to technické možnosti umožňovali, tak sme v byte navrhli krb v obývačke. Umiestnenie krbu vychádza z možného umiestenia komínu.

krb v obyvacke

Travertín a orechová dýha

 Krb a steny sú obložené imitáciou travertínu. Krásnym kontrastom k svetlej farbe travertínu je orechová dýha na nábytku. Travertín a orechová dýha
 

Zeleň v interiéri

 Máme veľmi radi zeleň a preto v každom interiéri, ktorý tvoríme, hľadáme dostatok miesta pre zeleň. Aj v tomto byte sme vytvorili murované kvetináče v obývačke, kde môžu ísť veľké rastliny.

Zeleň v interiéri
 
Dizajn obývačky
 

Svetlo-modrá sedačka v obývačke

 Výber vhodnej sedačky je dôležitý v každom interiéri. Do tohto bytu sme vybrali sedačku Natuzzi Oblo, ktorá je veľmi pohodlná a zároveň vyzerá vzdušne. Keďže  stojí v priestore jej zaoblený dizajn je výhodný.

Svetlo-modrá sedačka v obývačke
 
Dizajn obývačky
 

Parkety stromček - chevron

 Drevené parkety sú vždy dobrou voľbou do interiéru. V tomto byte sme sa rozhodli použiť parkety, kladené na stromček, alebo rybinu. Tentokrát ale vo verzii chevron, kde sú zrezané pod uhlom. Interiér to zútulnilo a zároveň vyzerá štýlovo.


 

Krémová kuchyňa

 Krémová farba na kuchynskej linke a obkladoch stien je farebne prispôsobená travertínu. Opäť doplnená malou plochou orechového dreva. Pracovné dosky a zástena v kuchyni sú z umelého kameňa Technistone.

Krémová kuchyňa
 

Skryté dvere do komory

Z kuchyne je priamo prístupna komora. Dvere do komory sú zakomponované do kuchynského nábytku.
 

Skrytá klimatizácia

 V luxusných interiéroch je vhodnejšie skryť klimatizačné jednotky. Ak je to technický možné používame kanálové klimatizácie, ktoré sú skryté v sádrokartonovom podhľade a viditeľné sú iba mriežky nasávania a výduchov.

Skrytá klimatizácia

Čalúnená lavica v jedálni

Lavica v jedálni zútulni priestor a je pohodlnejšia na sedenie ako stolička. Jedáleň v tomto byte sme umiestnili k rohovému oknu odkiaľ je výhľad na celú Bratislavu. Čalúnená lavica v jedálni
 

Modrá kúpeľňa

Interiéri, ktoré tvoríme, sú vždy v jednom duchu, preto sa opakuje v tomto byte svetlá modrá aj v kúpeľni. Tentokrát vo forme luxusného veľkoformátového obkladu v dizajne modrého onyxu.
 
Modrá kúpeľňa
 

Walk-in sprchový kút

Dispozíciu kúpeľne sme úplne zmenili, aby sme maximálne využili priestor a zároveň, aby kúpeľňa vyzerala dizajnovo a luxusne. Umývadlo sme umiestnili doprostred kúpeľne a za ním sme vytvorili veľký walk-in sprchový kút. Samozrejme so skrytou nikou na kozmetiku, aby nič nenarúšalo dizajn. Walk-in sprchový kút
 

Dizajn práčovňe

Práčovňu sme pričlenili k spoločnej kúpeľni z praktických dôvodov. Kúpeľňa má okná, čo umožňuje vetrať aj práčovňu.
 
Dizajn práčovňe
 

 

Dizajn vstupnej chodby

 Vstupná chodba je prvé, čo po vstupe do bytu uvidíte, preto je veľmi dôležité, aby bola vhodne vyriešená. Musí v nej byť miesto na topánky a oblečenie, aby bola ľahko udržiavateľná. 

Dizajn vstupnej chodby
 

Šatník pri vstupe

Priamo pri vstupe sme navrhli šatník, kde si rodina môže odložiť všetky kabáty, bundy a topánky. Chodba tak zostáva prázdna a čistá. 
 
Šatník pri vstupe
 

Sedenie v chodbe

Sedenie v chodbe je potrebné na pohodlné obúvanie sa. V tomto návrhu sme nad sedenie umiestnili tyč, ktorá slúži na vešanie kabátov pre návštevy. Nechýba ani praktická polička na kľúče hneď pri vstupe ani skrinka na papuče. Sedenie v chodbe

Nábytkové obklady

Niektoré steny v byte sú obložené obkladmi, ktoré štýlovo nadväzujú na vstavané skrine. Prípadne sú v rámci nich zakomponované aj skryté dvere.  Nábytkové obklady
 

Svetlomodrá spálňa

 Pre klientku sme chceli vytvoriť jej vlastné zázemie, kde bude mať všetko. Preto sme navrhli spálňu s veľkým stolíkom a vlastným šatníkom a kúpeľňou. Materiály sledujú dizajnovú líniu zo zvyšku bytu. 

Svetlomodrá spálňa
 

 
Dizajn spálne
 

Ružová kúpeľňa

 

Kúpeľňu pri spálni sme navrhli v jemnej ružovej farbe. Obklad je veľkoformátový. Jedna kachlička má rozmer od podlahy až po strop. Vzor na kachličkách je imitácia ružového onyxu v kombinácii s bielym onyxom Ružová kúpeľňa
 
Ružová kúpeľňa
 
Dizajn kúpelne
 

Ružová detská izba

 Detskú izbu pre mladšiu dcéru sme navrhli s ružovou posteľou a množstvom zelene. V detskej izbe sme vytvorili walk-in šatník, čiže nábytok v izbe je určený iba na učebnice, knihy a hobby veci. 

Ružová detská izba
 
Moderná detská izba
 
Dizajn detskej izby
 

Bielo-sivá detská izba

 Izba pre staršiu dcéru je navrhnutá v podobnom duchu ako izba pre mladšiu dcéru. Izba má jemné neutrálne farby. Izby sú podlahovou plochou rovnaké.

Bielo-sivá detská izba
 
Dizajn detskej izby
 
Dizajn detskej izby
 
Moderná detská izba
Pin It